zápas Svítkov vs. ml. dorost BK

Velké trápení

Na začátku komentáře zápasu bych rád poděkoval, jménem Bad Copies, Hance Hruškové za multimediální podporu (natočení zápasu). Díky tomu mohl vzniknout, po důkladném rozboru zápasu s webmasterem, i tento článek.

!!! Hrůšo děkujem !!!

Diváci, kteří přišli na naše třetí utkání s Ml. dorostem BK s nadějí, že navážeme na pondělní výkon proti Tesle, museli zažít rozčarování. Některým muselo zatrnout již při rozcvičování při pohledu na Šotka, jak se drží za záda. Naštěstí se z toho nevyklubalo vážnější zranění, a tak jsme byli připraveni hrát všichni.

Trenér nominoval základní sestavu ve složení: Tušlik, Bart, Doli, Barel a Ondra Šprync. Ten šel také na rozskok proti domácímu Jelínkovi, ale neuspěl. Jako zatím pokaždé v této sezóně jsme dostali první body zápasu. Potom jsme ale začali hrát pozorněji v obraně a po našem úvodním Tušlikově koši jsme se dostali do mírného vedení, které jsme však do konce čtvrtiny neudrželi a prohráli 14:11. Již na začátku utkání se projevila naše hlavní slabina v tomto utkání, a tím bylo neproměňování rychlých protiútoků a střelba z pod koše. Díky těmto nepřesnostem soupeř jednoduše získával míče a po rychlém rozehrán nám střílel laciné body. Střelecká nemohoucnost vyvrcholila Doliho pokusem, který ,,trefil" horní okraj desky. Přesto jsme s dorostenci drželi po celý první poločas krok a prohráli jen o bod (28:27).

Rozdíl začal být znatelný ve třetí čtvrtině, ve které jsme dokázali vstřelit pouhých sedm !!! bodů. Soupeř se díky organizované hře a rychlým protiútoků dostal do rozhodujícího vedení, které před poslední čtvrtinou činilo již 16 bodů.

V té poslední, po vyrovnaném začátku, jsme se díky deseti bodové šňůře dokázali vrátit do zápasu, ale jak se v zápětí ukázalo byl to jen poslední záchvěv, který domácí potlačili dvanácti body. Na tabuli tak po 40 minutách svítil stav 66:50.

Jak už jsem výše uvedl naší největší slabinou bylo proměňování šancí z rychlého protiútoku a z pod koše. V postupném útoku to pak byly zbytečné pokusy střelby přes bránící hráče a mnoho zbytečně ztracených přihrávek. Je dobré, že jsme se zlepšili ve střelbě trestných hodů. Z třiceti procent ze zápasu s Teslou vystoupala naše úspěšnost na ,,z(á)vratných" padesát šest procent. Alarmující je také pouze jeden úspěšný tříbodový pokus. Jako pozitivní lze hodnotit, po většinu utkání, dobrou obranu a bojovnost, jakou například předvedl Horis v první čtvrtině, kdy po neúspěšném Bártově protiútoku doskočil odražený míč a při následném pádu ho nahodil o protihráče do zámezí. Doufejme, že bojovnost nám vydrží, a že se dokážeme zlepšit i v tom kde máme mezery.

Další utkání OP sehrajeme v hale v Přelouči 13. listopadu. Pro fanoušky budou přistaveny pravidelné linkové spoje na nádražích ČSAD a ČD. Možnost nástupu bude i na dalších stanicích směrem na Přelouč. Doufáme, že přijedete podpořit.

Charles
Výsledek : 66:50
Čtvrtiny : 14:11, 14:16, 22:7, 16:16
Trojky: 5:1
Diváci : 7
Rozhodčí : Bartošek, Semrád (ale no jo)
Střelci Bad Copies: Tušl 19, Bartheldi 14, Lempach 4, Bureš, Dolejší a Horák po 3,Šotola a Šprync po 2