zápas Svítkov vs. BK Pohoda

21.1. 2003, Polabiny 19:30 SEČ
Vítězství Oranjes

Domácí Pohoda dokázala vzdorovat svítkovským "oranjes" jen v první čtvrtině, ve které už sice prohrávala 10:17, ale stačila díky těžko branitelnému Řádkovi šestibodovou šňůrou snížit na rozdíl 1 bodu. Jenže pak se rozpoutalo na hřišti doslova oranžové peklo a Pohodáři nevěřícně přihlíželi jak se rozdíl pouhého jediného bodu za pár minut přeměnil v osmnáctibodovou propast. O tu se zasloužily zejména rychlé kombinace Tušlíka s Barelem, které by případné diváky jistě zvedaly ze sedadel. Něco do sebe měla i Doliho trojka o desku.

Hráčům Pohody začaly téct nervy , což se ve spojení s některými výroky rozhodčích (Bartošek, Hanzlovský) podepsalo na vyhecované atmosféře zápasu. Svítkov i nadále zásluhou rychlé hry a přesné střelby (z pole i šestky) zvyšoval svůj náskok, který v poslední čtvrtině dosáhl až 25 bodů. Stav 65:87 ještě vyhecoval Pohodu k závěrečné devítibodové sérii, která však nic nezměnila na tom, že jsme zaslouženě získali cenný skalp těžkého soupeře.

Saif

Výsledek : 74 : 87
Čtvrtiny : (16:17, 30:48, 45:68)
Diváci: 0
Rozhodčí : Bartošek , Hanzlovský
Střelci Bad Copies: Barel 29, Tušlík 25, Doli 13, Šotek 11, Stuchla 4, Ondra a Lempy po 2, Seidner 1 (body se nám z tohoto zápisu luštily dost těžko, nejsme grafologové)