zápas Svítkov vs. Přelouč

PRVNÍ PRODLOUŽENÍ

Ve středu 13. listopadu jsme sehráli další utkání OP, tentokrát na palubovce Sokola Přelouč. Přestože jsme věděli, že se zde lehce nevyhrává, ne jenom díky umění místních hráčů, chtěli jsme v Přelouči vyhrát. Měl nám k tomu dopomoci Šotek, který v Přelouči hraje Oblastní soutěž. Bohužel se ale během zápasu nedokázal vyrovnat s nervozitou a ta velmi poznamenala jeho výkon.

Do začátku zápasu jsme nastoupili oslabeni o Doliho, který zadřel motor auta nedaleko Kolína, kde byl na služební cestě, a Horise, který pro něj dojel a po zápase Doliho auto odtáhl do Pardubic.

Do zápasu Bad Copies poslali základní pětku ve složení: Tušlik, Bárt, Ondra Šprync, Šotek a Barel. Během našeho prvního útoku poslal Bárt nááádhernou přihrávku (soupeři do rukou) a hned jsme prohrávali. Domácí poté zvyšovali svůj náskok do stavu 11:4. poté jsme se vzchopili a snížili na rozdíl jediného bodu 11:10.to bylo ale prozatím vše. Domácí si po zbytek čtvrtiny udržovali mírný náskok a vyhráli ji 21:17.

Druhá čtvrtina byla vyrovnaná a domácí si stále udržovali jedno až dvou bodový náskok. V této čtvrtině jsme hlavně nedokázali pokrýt přeloučského Konvalinu, který nám dal 12 bodů (celkem 26). Za Bad Copies bodovali v této čtvrtině jen Bárt a Tušlik !!! Přesto že jsme tuto čtvrtinu vyhráli, stav o poločase byl příznivější pro domácí tým (39:37).

Na začátku druhého poločasu jsme se díky Barelovým dvěma košům a Doliho ,,nebeském háku" (skoro jako Jirka Okáč, ale Doli to dal) dostali do mírného vedení, které jsme tak nějak udrželi až do konce čtvrtiny. Byla to hlavně zásluha nepřesné střelby šestek přeloučských hráčů, kteří ze dvanácti pokusů proměnili pouze čtyry.

Na začátku poslední čtvrtiny se stav srovnal na 54:54. Poté jsme sedmibodovou šňůrou soupeři odskočili. Ten ale dokázal opovědět a otočil skóre ve svůj prospěch (64:63). Další úsek jsme ale vyhráli 8:4 a na začátku poslední minuty jsme vedli o tři body. Domácí si ale šestkou a dvoubodovým košem vynutili prodloužení.

Prodloužení začali lépe domácí , když nám dali trojku a ujali se vedení. Na to zareagoval Horis a famózní zadovkou ( přihrávka za tělem) vyzval Lempiho ke skórování. Ten dal koš a ještě házel trestný hod, který bohužel neproměnil. V polovině prodloužení byl stav nerozhodný 79:79, který naše kameramanka Hrůša okomentovala slovy:" 79:79, takže těsně". Zbytek prodloužení vyhráli domácí 7:3 a, k velké radosti domácích fanoušků, rozhodli zápas ve svůj prospěch.

Toto smolné utkání bylo, s největší pravděpodobností, poslední v tomto roce pro Aleše Bartheldiho, který odjel zpět do Itálie. Zde znovu rozšíří počet krajánků, kteří reprezentují český basketbal na Apeninském poloostrově. Přejeme hodně štěstí a těšíme se na návrat do barev Bad Copies.

Charles

P.S: Doufáme, že během svého pobytu nezapomene
na fanoušky a obšťastní je nějakým zajímavým příspěvkem.

Výsledek: 86:82
Čtvrtiny: 14:17, 15:10, 19:13, 14:23
Trojky: 6:5
Šestky Bad Copies: 26/14 53%
Rozhodčí: Priessnitz,Priessnitz     (no prostě Přelouč!!!)
Střelci Bad Copies: Bartheldi 24, Tušl 22, Bureš 18, Dolejší 7, Lempach 4, Horák 3, Šotola a Šprync po 2
Diváci: 23 !!!!