zápas Svítkov vs. Tesla

První vítězství

Večer, 4. listopadu, jsme sehráli další zápas soutěže. Naším soupeřem byl tým Tesly, jehož hlavní zbraní měla být, a také v první polovině zápasu byla, výšková převaha pod koši a také zkušenost. Přesto jsme ale věřili, že se nám podaří navázat na dobrý výkon z předešlého utkání na Pohodě. Našimi skrytými trumfy měli být Doli z HBB a hvězda sedmé italské ligy Aleš Bartheldi (Bárt).

Začátek zápasu se nám ale podle představ nevyvedl a soupeř získal náskok několika bodů. Náskok byl zapříčiněn hlavně naší neúspěšnou střelbou. Za stavu 10:5 ale přišla trojka Martina Tušla (Tušlik), po které jsme se trochu vzchopili a po vyrovnání na 14:14 jsme se také dostali do vedení, které jsme ale neudrželi, a tak první hrací období skončilo 19.18 pro Teslu.

Začátek druhé čtvrtiny nám zato vyšel parádně. Po úvodní "šňůře" 15:2 jsme se dostali do dvanáctibodového vedení, po kterém jsme sice jeden koš inkasovali, ale poté díky Šotkově trojce a dalším koši jsme vedli až o patnáct bodů. V této chvíli se nám nedařil jen útok, ale hlavně obrana, která včasným napadáním nutila soupeře k nepřesným přihrávkám a zbytečným chybám. Na konci čtvrtiny ale soupeř zabojoval a stáhl rozdíl na konci poločasu jen na sedm bodů (42:35 pro Bad Copies). Kaňkou na našem výkonu byl Horisův nesportovní faul, který, přestože vyplynul z velkého nasazení, byl zbytečný.

V další čtvrtině ale po skvělém výkonu z té minulé přišlo vystřízlivění. Nestíhali jsme bránit a střelecká produktivita rapidně klesla. Soupeř toho dokázal využít a jednoduchou hrou nás rozebíral a nakonec vyhrál období o jedenáct bodů, když dal 21 bodů a my jen deset.

Poslední čtvrtina přinesla ale úplně jiný obrázek. Hlavní měrou k tomu trenérský zásah Jirky Lupače, který pokynem "hrajte svoji hru" nám vysvětlil co a jak a na hřiště vyslal pětku s jedním podkošovým hráčem (Doli) a se čtyřmi běhavými (Tušlik, Barel, Bárt a Šotek). Ta sehrála asi nejlepší čtvrtinu letošní sezóny, když hned na začátku zařízli soupeře osmi body v kuse a i dále pokračovali v nastaveném trendu agresivní obrany a pestrých útoků. V polovině čtvrté čtvrtiny jsme tak už vedli o jedenáct bodů (71:60) a rozdíl se nadále zvětšoval. V těchto fázích zápasu již soupeř vypadal značně unaveně a nedokázal čelit našim rychlým protiútokům. V obraně bylo snažení podpořeno špičkovým blokem (viz. vysvětlivka) Doliho a famózní brutálně-bestiální mázou Aleše Bartheldiho. Proto byl také rozdíl na konci zápasu téměř dvacetibodový (84:66).

Přesto, že všichni hráli dobře a s velkým nasazením našimi nejlepšími hráči byli Martin Tušl a Dan Bureš (Barel), který ke skvělému výkonu v obraně přidal i dvacet bodů, z toho 16 v poslední čtvrtině!!!

Celému týmu se velmi dařilo doskakování, a to zejména útočné. Doufejme, že nám to vydrží. Zlepšit naopak musíme velkou slabinu - trestné hody. Pouze tři dané z deseti možných není dobrou vizitkou.

Toto vítězství je velkým povzbuzením do dalšího zápasu, který sehrajeme dnes 5. listopadu od 20:00 s Ml.dorostem v hale BK Pce. Všichni jste zváni a doufáme, že atmosféru nebude vytvářet jen lavička hostí.