zápas Svítkov vs. USK "B"

Rozloučení se starým rokem

Poslední utkání v roce 2002 jsme sehráli v pondělí 16. prosince v hale USK. Přestože byli domácí oslabeni o některé klíčové hráče, stále byli favority. My jsme ale byli připraveni je zaskočit a uhrát kvalitní výsledek, i přesto, že nám také chyběli někteří stabilní hráči.

Již od začátku zápasu se ukazovalo, která strana bude mít navrch. Domácí rychle získali sedmibodový náskok, který si po celý zbytek čtvrtiny udržovali, a když jsme se dokázali soupeři na konci čtvrtiny přiblížit na rozdíl čtyř bodů, soupeř korigoval na rozdíl osmi bodů (29:21). Druhé hrací období definitivně rozhodlo o výsledku zápasu. Na začátku se rozdíl zvedl o další dva body na stav 35:25. Poté však přišla sedmnácti bodová šňůra domácích (52:25), která se ukázala jako rozhodující. Nám se podařila do konce poločasu jen velmi mírná korekce hrozivého výsledku (56:32).

Druhý poločas byl již trochu vyrovnanější. Přesto se ale hráčům USK ve třetí čtvrtině podařilo přidat nějaké ty body k náskoku. Před třetí přestávkou byl tedy rozdíl již třicet dva bodů (78:46). V poslední části hry se nám, také díky vlažnějšímu tempu domácích, podařilo držet rozdíl a trochu z něj ukrojit. Přesto konečný výsledek jasně napovídá kdo měl v utkání navrch (94:66).

Z průběhu utkání musíme zmínit několik zajímavých momentů. Tím asi nejpozoruhodnějším byla střelecká ,,potence" Vina Diesla v druhém poločase, který asi chtěl v tomto zápase napodobit střelecký výkon Jirky Welsche, který o několik dní dříve v zápase s Orlandem měl střelbu 10/0. Samozřejmě, že oběma přejeme vylepšení a Welšikoj to, aby je tam konečně už pořádně povodil: Welšik forever!!! Dalším momentem v zápase byla Doliho rozmíška se soupeřem.

Bohužel rozloučení s rokem se nám moc nepodařilo, o to víc doufáme v dobré přivítání roku následujícího v zápase s Rudými pionýry.

Charles

Výsledek: 94:66
Čtvrtiny: (29:21, 27:11, 22:14, 16:20)
Trojky: 8:2
Šestky BC: 16/10
Rozhodčí: Krejcar, Tušl
Střelci Bad Copies: Bureš 19, Dolejší 12, Kolář 10, Horák 8, Šotola 6, Ujec 5, Lejhanec 4,Velechovský 2