zápas Svítkov vs. Bída

16.1.2003
Nebyla to zas až taková bída

Ve čtvrtek 16. ledna nastoupili hráči Bad Copies, v posledním zápasu první části sezóny, proti tradičnímu soupeři, hráčům BC Bída. Díky tomu, že někteří hráči soupeře se podíleli, s různými úspěchy, na basketbalovém růstu svítkovských hráčů, dalo se očekávat, že zápas bude velmi prestižní.

Proto také hostující hráči začali utkání pozorně a brzy se dostali do vedení, které postupně zvyšovali. Střelecky se prosazoval zejména Tarzan, který nastřílel 9 ze svých celkově 19ti bodů. V průběhu druhé čtvrtiny narostl náskok již na rozdíl devatenácti bodů (17:36). Tento náskok se povedlo, s mírnou ztrátou, udržet do konce poločasu (23:41).

Po poradě hráčů se postavila na úvodní rozskok druhého poločasu pětice ve složení: Hrom, Tušlik, Šotek, Tarzan a Kolík. Tato sestava se měla pokusit o rozhodující trhák, který by měl rozhodnout zápas, a tím dát příležitost hráčům z lavičky. Toto očekávání se bohužel nesplnilo. Bylo to zapříčiněno hlavně tragickou střelbou v první půli třetí čtvrtiny, kdy se podařilo Copies vstřelit pouhé dva koše. Ta druhá půle byla lepší, ale stejně se podařilo dát v celé čtvrtině pouze šestnáct bodů. Naštěstí soupeř tohoto zaváhání nevyužil a předvedl ještě horší střelecký výkon, když dal jen čtrnáct bodů. Nejlepším střelcem tohoto období se stal elitní střelec soupeře Olda Zdobinský, který vyrovnal ,,magickou" hranici pěti bodů. Protipólem střelecky nevydařené třetí čtvrtině byla ta závěrečná. V ní se s body ,,roztrhl pytel". Na obou stranách jich padlo skoro tolik jako v celé první půli: Bída 22, Copies 36. Z těchto čísel je vidět, že svítkovští ještě zvýšili bodový rozdíl a v klidu zápas dohráli.

Tímto důležitým vítězstvím jsme zakončili první polovinu sezóny, která , myslím si, až na některé zbytečné ztráty nedopadla špatně. Doufejme proto, že ta druhá bude ještě lepší.

Charles
Výsledek : 59:93
Čtvrtiny : 11:22, 12:19, 14:16, 22:36
Trojky: 2:2
Diváci : jednu chvíli až pět
Rozhodčí : Procházka, Habrnal
Střelci Bad Copies: Rychtecký 19, Dolejší a Tušl po 13, Hromádko a Šotola po 12, Kolář a Seidner po 8, Bureš 6, Mejstřík a Velechovský po 2