zápas Svítkov vs. Sezemice

5.3.2003
Košanda ve svatostánku

Tuto středu jsme sehráli kuriózní utkání proti Sezemicím. První zajímavostí bylo to, že se hrálo v hale BK, neboť naše Big Svítkov Arena prochází v těchto dnech zásadní rekonstrukcí. Změna místa způsobila také hlavní problém, protože ani jedna ze stran neuvědomila o změně rozhodčí, takže zápas byl odehrán bez nich. Ze začátku měl utkání pískat bratr hráče Copies Aleše Bartheldiho Marek, ale ten díky tomu, že mu a jeho spoluhráčům z dorostu byly odcizeny z šatny nějaké věci, se věnoval spolupráci s policií.

Ale teď již k samotnému zápasu. Věděli jsme, že tento soupeř by se neměl zbytečně podcenit, což jsme poznali již v prvním zápase s tímto soupeřem. Základní sestava měla proto již od začátku získávat náskok, který by zabezpečil další klidný průběh zápasu. To se zpočátku dařilo. Bohužel za stavu 23:13 přišel zlom a sezemičtí hráči vyhráli konec čtvrtiny 14:4. Díky tomu na světelné tabuli svítil po prvním hracím období stav 27:27.

Druhá čtvrtina probíhala podobně jako ta první, s tím rozdílem, že úlohy byly obrácené. Soupeř zvýšil náskok až na 10 bodů, ale potom se mu přestalo dařit a dovolil nám poločasový stav snížit na čtyři body.

Druhá půle ale byla již plně v naší režii. Bylo to zapříčiněno zejména úbytkem sil, protože se Sezemice sešly pouze v pěti hráčích. Konečný výsledek ostatně mluví za vše. Někteří ,,oranjes" se v této půli nedokázali, za rozhodnutého stavu, plně soustředit na hru a nepodávali plnohodnotný výkon zejména v obraně. Tento přístup by se ovšem mohl v dalších zápasech velmi vymstít, zvláště když se další zápasy hrají proti papírově slabším soupeřům.

Rozhodčí : ---
Střelci Bad Copies: Bartheldi 25, Stuchlík (kilo!!!) a Urban po 20, Šotola 17, Tušl 16, Bureš 12, Mejstřík a Šprync po2